sobota, 15 marzec 2014 13:24

Projekt Człowiek tuż przed premierą

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Projekt Człowiek nabiera ostatecznych kształtów...

Projekt pt. „Rehabilitacja poprzez dramę” współfinansowany ze środków PFRON realizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Pruszczu Gdańskim wchodzi w fazę końcową.: zajęcia dramowe - II i III etap projektu. Na II etapie pracujemy na scenkach opartych na improwizacji, które sięgają do osobistych problemów uczestnika.

Improwizacja w grupie ma nie tylko pomóc zanurzyć się w świecie wewnętrznym, ale także znaleźć teatralny kształt dla jego wyrażenia w rolach i charakterach postaci scenicznych. To pozwala wyrazić nowe strony samego siebie. Pod koniec tej fazy uczestnicy odnoszą się bardziej osobiście do ról, jakie grają.

Drama po to używa formy teatralne, aby zbliżyć się do uczestnika. Główny nacisk kładzie się na wspieranie indywidualnej kreatywności, spontaniczności oraz relacji w grupie. Zajęcia dramowo – teatralne zaczynają być realizowane w III etapie projektu.

Ten czas poświęciliśmy na budowanie scen teatralnych, wybierając i przekształcając elementy, które powstały podczas części dramowych w II etapie projektu; niektóre elementy są zaprojektowane przez reżysera, niektóre powstają na drodze improwizacji uczestników. Jest to etap kończący, gdzie dramę wykorzystamy, jako gotową propozycję teatralną.

 

 

Czytany 12854 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 kwiecień 2014 22:42
Więcej w tej kategorii: « Mikołajki Wiosenne Boccie »
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.