piątek, 13 wrzesień 2013 23:02

Rodzinne warsztaty rękodzieła

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zapraszamy na „Rodzinne warsztaty rękodzieła” w miłej i przyjaznej atmosferze.

„RODZINNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA”

„...Sztuka przechadza się po ulicy, kręci się po naszym domu, Chodzi z nami na wycieczki, jest nam potrzebna, że granice jej są nieokreślone, że twórcą może być każdy, że czasami – dla niektórych – jej świat może być ucieczką, pociechą, zabawą, a czasem – cierpieniem”.

Anna Ziemba – Michałowska

 

To kontynuacja spotkań Kreatywnych Warsztatów Dla Rodziców z poprzednich dwóch lat w nieco innej odsłonie. Kolejny cykl warsztatów postanowiłyśmy rozszerzyć o spotkania rodzinne. Czyli zaprosić na warsztaty nie tylko mamę, tatę, ale także babcię, dziadka, siostrę, brata. Podczas spotkań bliscy naszych uczniów będą mogli oddać się ekspresji twórczej.

Dlaczego ekspresja twórcza? Otóż wszelkie działania ekspresyjne mają właściwości samo nagradzające – wykonanie ich dostarcza przyjemności. I oto właśnie chodzi podczas naszych spotkań. Każdy z Nas spontanicznie wyrażający siebie np. w działaniu twórczym, przeżywa ożywienie, pobudzenie emocjonalne, a nierzadko objawia wielka radość i satysfakcję.

Podczas spotkań będzie można poznać ciekawe techniki wykonania rękodzieła. To także intensywna praca i okazja do wspólnej rozmowy, poznania się i relaksu. Warsztaty te, to „pochylenie” się ku rodzicom, bliskim, próba nawiązania pozytywnych relacji, zdobycia nowych doświadczeń, czerpania przyjemności.

Spotkania te, dla rodzin, jak i dla nas to możliwość wypracowania nowych sposobów postępowania z dzieckiem, także w oparciu o doświadczenia innych rodziców. To także zaproszenie rodziców oraz bliskich naszych uczniów do aktywnego życia placówki.

Termin realizacji: trzy spotkania w ciągu roku szkolnego 2013/2014 Czas realizacji: 2,5 godziny. Osoby realizujące warsztaty: mgr Aleksandra Konopnicka, mgr K. Dąbkowska.

Program warsztatów: szczegółowy program warsztatów będzie przedstawiany w miesiącu realizacji warsztatu.

1. Powitanie uczestników warsztatów.

2. Przedstawienie się.

3. Zabawy wprowadzające, czyli krótkie i proste działania ułatwiające wzajemne poznanie i przełamanie pierwszych lodów.

4. Wprowadzenie w tematykę spotkania.

5. Wspólna praca twórcza.

6.  Dokończenie zdań przez rodziców, bliskich - indywidualnie na kartkach: „Po tych warsztatach oczekuję…” „Chciałabym/chciałbym dowiedzieć się…” „Chciałabym/chciałbym nauczyć się…” „Oczekuję, że te warsztaty pomogą mi w…”

7. Wręczenie ankiety oceny warsztatów.

8. Zakończenie warsztatów, podziękowanie za udział.

Proponowane bloki tematyczne warsztatów:

1.Szklane malowanki.

2. Słomiane wianki na każdą okazję.

3. Naszyjniki z dzianiny.

Czytany 7584 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 wrzesień 2013 23:08
Więcej w tej kategorii: « Dzień Godności 2014
Zaloguj się, by skomentować

On-line

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.