Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

 w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

wtorek, 18 luty 2014 11:25

ŚDS na Dworze Artusa

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Uczestnicy ŚDS w interaktywnym przedstawieniu.

Uczestnicy ŚDS odwiedzili Dwór Artusa w Gdańsku, mieli okazję na nowo odkryć historię kultury, poprzez prelekcji o tematyce historycznej. Wykład ten miał charakter dyskusji, ale również mieliśmy szansę wziąć udział w „przedstawieniu” interaktywnym. Poprzez udział w zajęciach, dowiedzieliśmy się co robi rycerz, kiedy nie znajduje się na polu bitwy.

Na nasze zajęcia zostały przygotowane, także liczne atrakcje, tj.: przymierzanie dawnych strojów, wizyta w średniowiecznym namiocie, niesamowite opowieści i rycerskie szranki. Prelekcja w Dworze Artusa okazała się bardzo ciekawą formą spędzania czasu wolnego, któremu towarzyszyło poznanie historii Gdańska.

Uczestnicy z ciekawością słuchali opowieści prowadzącego, a także z dużym zaangażowaniem odgrywali scenki z życia rycerza i chętnie przymierzali stroje. Wszystkie atrakcje sprawiły naszym uczestnikom wiele radości i śmiechu. Wrażenia były ogromne, a historia stała się nam w ten sposób jeszcze bliższa. Kolejne wyjścia mogą się przyczynić do rozbudzenia zainteresowań kulturalnych i poznawczych oraz stać się bodźcem do częstych kontaktów z muzeum.

Czytany 14408 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 marzec 2014 13:05
Zaloguj się, by skomentować