POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW: TERAPEUTY ZAJĘCIOWEGO I FIZJOTERAPEUTY do  ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY!
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W ZAŁĄCZNIKU PDF NA PODSTRONIE -> ŚDS -> O NAS


 

niedziela, 23 marzec 2014 09:55

Premiera Projektu Człowiek

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

20 marca odbyła się premiera spektaklu pt. „Projekt – człowiek”.

Dnia 20 marca 2014 r. odbyła się premiera spektaklu pt. „Projekt – człowiek” reżyserii Jarosława Rebelińskiego z udziałem uczestników oraz terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez PSOUU Koło w Pruszczu Gdańskim. Przedstawienie jest efektem pracy
w ramach projektu „Rehabilitacja poprzez dramę” współfinansowanego przez PFRON.

Na pierwszym spektaklu, który odbył się w Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Fryderyka Chopina 34 w Pruszczu Gdańskim, mieliśmy okazję gościć pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim, Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieplewie, Uczestników oraz Terapeutów ŚDS w Marszewskiej Górze, rodziny oraz przyjaciół aktorów występujących w przedstawieniu. 

Spektakl nawiązuje treścią do mitu o Prometeuszu, mitu o stworzeniu człowieka i jego początkach. Reżyser w kilku scenach starał się ująć różnorodność sytuacji życiowych i aktorów biorących w nich udział na co dzień, dzięki temu treść stała się okazją do przemyśleń nad tym, kim jest każdy z nas, jak i czy dostrzegamy innych.

Zarówno stroje aktorów i proste, symboliczne dekoracje, połączenia kolorystyczne, gesty-symbole czy nawet muzyka, która idealnie podkreślała nastrój poszczególnych cen - stanowiły idealną całość. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Uczestnicy ŚDS w Pruszczu Gdańskim mieli możliwość podniesienia poziomu swojego funkcjonowania poprzez aktywny udział w zajęciach grupowych i indywidualnych, nabywając umiejętność sprawnego komunikowania się  z otoczeniem, zrozumienia i wyrażania swoich emocji oraz radzenia sobie z problemami dnia codziennego.

Kolejne przedstawienie odbędzie się 15 kwietnia 2014 r. również w CKiS w Pruszczu Gdańskim. Serdecznie zapraszamy w imieniu aktorów i wszystkich osób mających możliwość pracy przy spektaklu.

Czytany 13948 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 kwiecień 2014 22:38
Zaloguj się, by skomentować