POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW: TERAPEUTY ZAJĘCIOWEGO I FIZJOTERAPEUTY do  ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY!
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W ZAŁĄCZNIKU PDF NA PODSTRONIE -> ŚDS -> O NAS


 

poniedziałek, 23 czerwiec 2014 11:46

WTZ w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już po raz drugi uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowali trzydniową wycieczkę, tym razem do urokliwego i pełnego atrakcji Poznania.  Po długim, bo aż po trwającym trzy miesiące, planowaniu i przygotowaniu przyszedł czas spakować walizki i nastawić budziki, aby nie zaspać na poranny pociąg.

Niezawodna ekipa podróżników z WTZ wraz z terapeutami, dzielnie przez trzy dni realizowała wcześniej wytyczony program wycieczki. Pierwszą z atrakcji było zwiedzanie i odpoczynek w 100-letnim Starym Zoo. Miłą odskocznią od historycznej strony Poznania, było poznawanie tajników produkcji bursztynowego napoju, czyli wycieczka po  Browarze „Lech”. A wieczorową porą uczestnicy WTZ podziwiali uroki parku we francuskim stylu, za Zamkiem Cesarskim.

Pod opieką przewodnika podróżnicy poznali historię miasta, obejrzeli najciekawsze budynki. Na Starym Rynku przywitały ich poznańskie koziołki trykające w samo południe. Jednym z ciekawszych miejsc,  które pokazał przewodnik, była największa i najstarsza w Polsce Palmiarnia, pełna ciekawej i egzotycznej roślinności. Kolejnym miejscem wzbudzającym w podróżnikach zachwyt, był jeden z piękniejszych barokowych kościołów. Cała grupa niestrudzona  całym zwiedzaniem między kolejnymi punktami, chętnie spacerowała uroczymi uliczkami nie tylko Starego Miasta. Również mimo napiętego harmonogramu nie zabrakło czasu na  poznańskie parki, które znajdują się we wszystkich zakątkach tego barwnego miast. Do odpoczynku zapraszała piękna soczysta zieleń i różnobarwne kwiaty. Często tym wizualnym doznaniom,  towarzyszył przyjemny szum fontann, które nadawały niezapomniane wrażenie. Mimo napiętego grafiku zwiedzania, nie zabrakło czasu na rozmowy przy aromatycznej herbatce, czy też w hostelowej kuchni przy pysznych posiłkach. W drodze powrotnej były już snute plany, gdzie by tu pojechać za rok...

Czytany 3540 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 lipiec 2014 06:28
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.