Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

 w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

wtorek, 16 wrzesień 2014 11:13

Orewiacy w Wilnie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Była Warszawa i Kraków, był Berlin, przyszła pora na kolejną stolicę Unii Europejskiej – Wilno. Uczniowie grup edukacyjnych II, III i uczennica grupy IV wraz z nauczycielami wyruszyli na kilkudniową wycieczkę, tym razem na Wschód. W dniach 10-12 września 2014 r. najstarsi podopieczni placówki OREW w ramach zajęć z wychowania społeczno – obywatelskiego mieli okazję poznać kulturę i historię Wilna.

Przepiękna Starówka Wilna zachwycała zarówno w dzień, jak i w wieczornym blasku latarń, panoramę stolicy uczniowie mogli podziwiać zarówno z Twierdzy Giedymina, jak i z Wieży Telewizyjnej. Zwiedziliśmy także Katedrę Wileńską, Ostrą Bramę oraz Cmentarz na Rossach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Pałac Prezydencki oraz budynek Parlamentu Litewskiego. Po aktywnym zwiedzaniu był czas na zakup pamiątek. Panowie zdobywali miejski bazar, a panie preferowały gustowne souveniry. Miejscem wieńczącym wycieczkę był malowniczo położony Zamek na Wyspie w Trokach.

Czytany 3702 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 wrzesień 2014 11:19
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.