czwartek, 23 marzec 2017 10:19

Premiera Spektaklu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Premiera spektaklu ŚDS w ramach projektu "Rehabilitacja poprzez dramę" już za nami...

Premiera spektaklu „Mieszkańcy z planety Gnu” już za nami. Dnia 22 marca 2017 r. w auli należącej do parafii pod wezw. Podwyższenia Krzyża Świętego  Teatr „Nie – Tak” Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim pokazał szerokiej publiczności swój najnowszy spektakl. Jest on zwieńczeniem realizowanego projektu „Rehabilitacja poprzez dramę”, współfinansowanego ze środków PFRON. Tym razem,  pod okiem reżysera Jarka Rebelińskiego, uczestnicy ŚDS-u przygotowali spektakl na podstawie opowieści Umberto Eco, który był tłumaczony na język migowy. 


„Mieszkańcy z planety Gnu” są opowieścią o Badaczu Galaktyk, który na rozkaz Cesarza wyruszył w kosmos, by odnaleźć i ucywilizować jakąś planetę. Trafił na Gnu — utopijną i piękną planetę zamieszkiwaną przez sympatyczne i nastawione proekologicznie do życia Karły. Odmówiły one przyjęcia cywilizacji, gdy zobaczyły przez teleskop ogrom zniszczenia środowiska naturalnego Ziemi oraz zaproponowały, że to one mogłyby odkryć naszą planetę i się nią zaopiekować. Co dzieje się dalej z Mieszkańcami? Jak kończy się historia? Zapraszamy do obejrzenia spektaklu w kolejnym terminie w marcu.


Zamysłem zarówno reżysera jak i uczestników ŚDS-u było granie dla najmłodszych.
Na premierę spektaklu zatem oprócz rodziców naszych podopiecznych, przedstawicieli okolicznych gmin, MOPS-u i PFRON-u zaproszeni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdyni dla Dzieci Niesłyszących oraz uczniowie OREW.


Tematyka i formuła spektaklu jest uniwersalna, zapraszamy więc wszystkich i dużych i małych. Mamy nadzieję wszystkich rozbawić, wzruszyć, a także skłonić do refleksji. Najbliższy planowany spektakl: 27 marca godz. 11:00 (poniedziałek) w Auli Parafialnej.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 2054 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 marzec 2017 10:32
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.