Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

 w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

piątek, 11 sierpień 2017 10:45

Projekt Instruktorzy II

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

WTZ rozpoczyna II etap projektu "Instruktorzy"...

W imieniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczestników projektu „INSTRUKTORZY II”, chcielibyśmy zaprosić do udziału w zajęciach organizowanych przez nas w ramach wspomnianego wyżej projektu.

W ramach projektu „Instruktorzy II” uczestnicy WTZ po raz drugi zapraszają młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na zajęcia warsztatowe z technik, które wykorzystują w swojej codziennej pracy. Ponownie osoby z niepełnosprawnością intelektualną wchodzą w rolę „instruktorów” prowadzących zajęcia mogąc przekazać swoje umiejętności i wiedzę uczniom - uczestnikom warsztatów.
W ramach projektu organizujemy 8 zajęć warsztatowych: 4 warsztaty dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VII) oraz 4 warsztaty dla uczniów szkół gimnazjalnych. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu od października do końca listopada 2017r. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Na każde warsztaty możemy przyjąć klasy liczące około 30 osób, które następnie podzielimy na dwie mniejsze grupy. Pierwsza część bierze udział w 1,5 godzinnych zajęciach warsztatowych, druga cześć w tym czasie uczestnicy w przygotowanej przez nas grze miejskiej. Po skończonych zajęciach i poczęstunku grupy zamieniają się aktywnościami. Termin warsztatów ustalamy indywidualnie podczas zgłoszenia.
Uczniowie wraz z nauczycielami wybierają wcześniej z każdej pracowni 1 tematykę warsztatów, z jakich chcieli by skorzystać i podają ją przy zgłoszeniu.
Zgłoszenia przyjmujemy od 21 sierpnia do 30 września 2017 r. telefonicznie pod numerem telefonu 793-834-666 w godzinach 8:00 – 15:00 oraz mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Warsztaty odbywać się będą w siedzibie WTZ przy ul. Grunwaldzkiej 71C w Pruszczu Gdańskim.

W pracowniach można będzie wykonywać prace w oparciu o następujące techniki:
PRACOWNIA I - tworzenie biżuterii filcowej, decoupage, kumihimo, linoryt, praca ze szkłem jako tworzywem artystycznym,
PRACOWNIA II - tworzenie bombek 3D, ozdób z osikowych strug, sutasz, wyroby z filcu, tworzenie kartek okolicznościowych,
PRACOWNIA III - praca w drewnie (świeczniki, dinozaury 2D, ażurowe ozdoby świąteczne, wypalane  obrazki na sklejce), decoupage (magnesy na lodówkę).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 2196 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 12:52
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.