Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
                                      

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

sobota, 28 październik 2017 09:45

Lekko nie będzie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Uczestnicy ŚDS na nowym spektaklu w NOT...

W ramach projektu  ”Rehabilitacja poprzez dramę", dofinansowanego ze środków PFRON, który będzie trwał do 31 marca 2018 r. nasi podopieczni mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu „Lekko nie będzie” autorstwa Jean Claude Islert’a, który odbył się w Teatrze NOT w Gdańsku. Na widowni zasiedli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z opiekunami. Przedstawienie okazało się niezwykle zabawną francuską komedią o miłości, pozorach, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. 

Głównymi założeniami projektu jest  zwiększenie samodzielności i aktywności osób niepełnosprawnych oraz usprawnienie komunikowania się z otoczeniem. Wyjście do teatru umożliwia uczestnikom doświadczenie kultury i sztuki w sposób bezpośredni, Wprowadza widza  w takie stany emocjonalne, które wzbogacają ich życiowe doświadczenie. Przywołane w teatrze ludzkie odczucia pełniej włączają człowieka w życie, rozwijają jego uczucia i myślenie, pobudzają do refleksji i poszukiwań własnych rozwiązań przedstawianych sytuacji. Teatr nastawiony na potrzebę przeżywania daje również podstawy rozwojowe dla wrażliwości estetycznej i moralnej człowieka.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 6638 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 grudzień 2017 08:56
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.