Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

 w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

czwartek, 11 kwiecień 2019 07:54

Nowy etap projektu "Aktorzy i Liderzy..."

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 1 kwietnia 2019 uczestnicy ŚDS zaczęli kolejny etap projektu!

Od 1 kwietnia 2019 r. Środowiskowy Dom Samopomocy zaczął realizować kolejny etap 3 letniego projektu, dofinansowanego ze środków PFRON , pt. "Aktorzy i liderzy - nowy wymiar samodzielności". Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 30 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy, ze względu na poziom funkcjonowania i rodzaj niepełnosprawności.

Zajęcia są kontynuacją projektu ”Rehabilitacja poprzez dramę”, który korzystnie wpłynął na holistyczny rozwój beneficjentów. Kontynuacja projektu wiąże się z dalszym rozwijaniem treningu umiejętności społecznych dzięki pracy przez doświadczanie – poprzez dramę oraz rozwijanie video treningu w stronę filmoterapii, zarówno teoretycznej (oglądanie i omawianie specjalnie dobranych filmów) jak i praktycznej (tworzenie własnej produkcji filmowej przez podopiecznych). Zarejestrowane we wcześniejszym etapie materiały video pokazywały różne sposoby reakcji na sytuacje, jakie mogą się wydarzyć i podpowiadały beneficjentom prawidłowe wzorce zachowań. Na planowanym etapie projektu jego uczestnicy będą mogli wykorzystać tę wiedzę podczas przygotowań do własnej produkcji filmowej i zaplanować kolejne wyjścia pod kątem tej realizacji. Dodatkowo, w ramach zajęć projektu realizowane będą zajęcia z fizjoterapeutą i psychologiem.

Program zajęć opracowany jest odpowiednio do potrzeb każdego beneficjenta na podstawie obserwacji, wywiadu z opiekunami oraz z samym beneficjentem, a także na podstawie wniosków własnych specjalisty. W czasie spotkań każdy podopieczny ma możliwość poprawy funkcjonowania psychofizycznego, zgodnie z harmonogramem projektu.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 1906 razy Ostatnio zmieniany piątek, 31 maj 2019 08:01
Zaloguj się, by skomentować