POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW: TERAPEUTY ZAJĘCIOWEGO I FIZJOTERAPEUTY do  ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY!
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W ZAŁĄCZNIKU PDF NA PODSTRONIE -> ŚDS -> O NAS


 

środa, 20 czerwiec 2012 00:00

Wizyta w ogrodach Hortulus

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Uczniowie OREW w towarzystwie kolegów i koleżanek z ŚDS i WTZ udali się w podróż po cudownych ogrodach świata.

19 czerwca 2012 roku uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w towarzystwie kolegów i koleżanek ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej udali się w podróż po cudownych ogrodach świata.

Zwiedziliśmy mianowicie Centrum Ogrodnicze "Hortulus" w Dobrzycy k. Koszalina, gdzie na obszarze 4 ha pasjonaci botaniki i architektury krajobrazu zaaranżowali 28 ogrodów tematycznych. Podczas godzinnej "żywej" lekcji przyrody pani przewodnik opowiedziała nam nie tylko o dwudziestoletniej historii tego miejsca, ale również o niektórych roślinkach bogato zdobiących tę przestrzeń (w liczbie ok. 6 tysięcy!) I tak - przechadzaliśmy się po pięknych ogrodach tematycznych (japońskim, francuskim, śródziemnomorskim czy rustykalnym), ogrodach powonienia (różanym i ziołowym) oraz ogrodach dźwięku (traw i wody).

"Wisienką" na tym ogrodowym "torcie" była aranżacja inspirowana twórczością A. Gaudiego - choć przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w słynnym parku Güell w Barcelonie. Po pysznym posiłku w caffebarze "Barwinek" (na świeżym powietrzu wszystko smakuje dwa razy bardziej!) udaliśmy się w podróż powrotną, choć myślami długo jeszcze pozostaniemy w tym... raju na Ziemi!

 

Czytany 5089 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 marzec 2013 21:17
Zaloguj się, by skomentować