piątek, 05 kwiecień 2013 08:24

Wielkanoc OREW

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

OREW wspólnie świętował zbliżającą się Wielkanoc.

Dnia 27 marca 2013 roku na terenie naszej Placówki odbyła się impreza, której celem było wspólne świętowanie z okazji zbliżającej się Wielkanocy. Ten wyjątkowy dzień miał przede wszystkim na celu przybliżenie uczniom symboliki, związanej z nadchodzącymi świętami. Nie mogło też zabraknąć zabaw i konkursów, które tak wszyscy lubimy.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i terapeutami zostali podzieleni na 4 grupy, których nazwy każdemu kojarzą się z Wielkanocą: owieczki, kaczuszki, kurczaczki i zajączki. W wyznaczonych grupach uczniowie na początku uczestniczyli w świątecznym porannym kręgu, podczas którego mogli zobaczyć, dotknąć, powąchać i czasem nawet popróbować tego wszystkiego, z czym nierozerwalnie kojarzą się te święta. Były narcyzy, bukszpan, cukrowe baranki i czekoladowe zajączki.

Nie mogło zabraknąć kolorowych pisanek, które dzieci wykonywały z pomocą nauczycieli. Wszystkie grupy przygotowały piękne koszyczki na święconkę, które wraz z innymi ozdobami trafiły na wielkanocny stół. Wielkanocny zajączek przygotował również kilka zabaw, w których nie mogło zabraknąć najważniejszego rekwizytu – jajka. Dzień minął w atmosferze spokoju i radości.

Czytany 3701 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 kwiecień 2013 08:29
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.