W Środowiskowym Domu Samopomocy realizowany jest kolejny projekt refundowany ze środków PFRON, w latach 2021 - 2024: "Pokonujemy bariery przez muzykę i ruch". Więcej informacji na temat zajęć i wyjść w ramach programu, włącznie z reportażem fotograficznym, możecie Państwo zobaczyć w aktualnościach.

 

Zapisz

Zapisz

Metody terapeutyczne

Przyczyny zaburzeń integracji sensorycznej mogą być różne i na różnym etapie rozwoju dziecka należy ich poszukiwać.

środa, 10 kwiecień 2013 13:14

Masaż Shantala

Efektem tego masażu jest rozluźnienie mięśni. Poprawia on również relację dziecka z rodzicem lub opiekunem. Wspomaga rozwój fizyczny i emocjonalny.

niedziela, 14 kwiecień 2013 13:04

FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz

FITS może być stosowana jako samodzielny system korekcji skolioz, wspomaganie leczenia gorsetowego, przygotowanie dzieci do zabiegu operacyjnego a także korekcja obręczy barkowej i miedniczej po zabiegach operacyjnych.

sobota, 20 kwiecień 2013 12:56

Dynamiczna Orteza DUNAG02

Podczas pracy w kombinezonach dzieci poprawiają czucie własnego ciała i w zależności od indywidualnych umiejętności motorycznych - lepiej w nich funkcjonują.

piątek, 19 kwiecień 2013 10:52

Metoda NDT Bobath

Usprawnianie według Metody NDT-Bobath ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło uzyskać niezależność w życiu i wykorzystać swe możliwości na tyle, na ile pozwala istniejące uszkodzenie Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN).

Strona 1 z 2

On-line

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.