Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

 w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

sobota, 20 kwiecień 2013 10:56

Dynamiczna Orteza DUNAG02

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podczas pracy w kombinezonach dzieci poprawiają czucie własnego ciała i w zależności od indywidualnych umiejętności motorycznych - lepiej w nich funkcjonują.

DYNAMICZNA ORTEZA DUNAG02

Kombinezon DUNAG 02 jest dynamiczną ortezą opracowaną przez Roberta Kwiatkowskiego. Orteza to kombinezon, składający się ze spodenek, kamizelki oraz nakolanników. Wszystkie części kombinezonu połączone są ze sobą poprzez system elastycznych korektorów, umocowanych w taki sposób, aby wspomagać funkcjonowanie wybranych grup mięśniowych. Kombinezon dobierany jest indywidualnie do potrzeb dziecka w oparciu o ocenę jakości rozkładu napięcia posturalnego i analizę prezentowanych wzorców motorycznych. Kombinezon jest bezpiecznym narzędziem rehabilitacyjnym mającym na celu poprawę funkcji i przyspieszenie progresu prowadzonej terapii ruchowej.

Podczas pracy w kombinezonach dzieci poprawiają czucie własnego ciała i w zależności od indywidualnych umiejętności motorycznych - lepiej w nich funkcjonują. Poprzez zwiększony docisk na powierzchnie stawowe, zwiększający odczucia grawitacji, przez co następuje stymulacja układu proprioceptywnego w prawidłowych wzorcach posturalnych i motorycznych.

Korzyści wynikające ze stosowania kombinezonów to przede wszystkim poprawa koordynacji ruchowej, poprawa czucia głębokiego, stymulacja sensoryczna, wspomaganie nauki nowych umiejętności ruchowych, poprawa centralnej stabilizacji ciała, normalizacja napięcia mięśniowego, zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni, umożliwienie utrwalania prawidłowej postawy ciała oraz wzorców motorycznych.

Wskazania do terapii:

1. zaburzenia ruchowe pochodzenia ośrodkowego układu nerwowego

2. opóźnienie rozwoju motorycznego

3. hipotonia posturalna

4. przepuklina rdzeniowo-oponowa

5. choroby układu nerwowo-mięśniowego

6. zespół Downa

7. zespoły genetyczne

8. urazy rdzenia kręgowego.

Czytany 4206 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 kwiecień 2013 11:04
Zaloguj się, by skomentować

On-line

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.