poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:21

Aktorzy i liderzy - nowy wymiar samodzielności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 1 kwietnia 2018 r. zaczęliśmy kolejny  projekt pt.: ”Aktorzy i liderzy - nowy wymiar samodzielności", dofinansowany ze środków PFRON.

Od 1 kwietnia 2018 r. Środowiskowy Dom Samopomocy zaczął realizować kolejny, trzyletni projekt, dofinansowany ze środków PFRON, pt. "Aktorzy i liderzy - nowy wymiar samodzielności". Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 30 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy, ze względu na poziom funkcjonowania i rodzaj niepełnosprawności.

Zajęcia są kontynuacją projektu ”Rehabilitacja poprzez dramę”, który korzystnie wpłynął na holistyczny rozwój beneficjentów. W obecnym projekcie zostały wprowadzone innowacje takie jak videotrening umiejętności społecznych, którego zadaniem jest filmowanie sytuacji związanych z codziennością osób niepełnosprawnych. Zarejestrowane materiały video nagrane przez specjalistów w tym zakresie, będą miały za zadanie modelować właściwe zachowania w pokonywaniu problemów dnia codziennego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz związanych z tym przeżyć. Dodatkowo, w ramach zajęć projektu realizowane będą zajęcia z fizjoterapeutą i psychologiem.

Program zajęć opracowany jest odpowiednio do potrzeb każdego beneficjenta na podstawie obserwacji, wywiadu z opiekunami oraz z samym beneficjentem, a także na podstawie wniosków własnych specjalisty. W czasie spotkań każdy podopieczny ma możliwość poprawy funkcjonowania psychofizycznego, zgodnie z harmonogramem projektu.

 

 

 

 Zadanie współfinansowane ze środków PFRON.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 569 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 czerwiec 2018 09:26
Zaloguj się, by skomentować