W Środowiskowym Domu Samopomocy realizowany jest kolejny projekt refundowany ze środków PFRON, w latach 2021 - 2024: "Pokonujemy bariery przez muzykę i ruch". Więcej informacji na temat zajęć i wyjść w ramach programu, włącznie z reportażem fotograficznym, możecie Państwo zobaczyć w aktualnościach.

 

Zapisz

Zapisz

sobota, 01 grudzień 2012 23:26

Autorzy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Twórcy witraży.

Dariusz

Uczestnik pracowni, zajmuje się głównie rzemiosłem artystycznym. Jego witraże cechuje wysoki poziom estetyczny. Doskonale radzi sobie nawet z bardzo skomplikowanymi projektami, twórczo rozwiązuje wszelkie problemy natury technicznej. Czasami tworzy prace autorskie. Jego zawieszki, lampiony, lustra i obrazy witrażowe zdobią wnętrza sympatyków jego twórczości. Od wielu lat reprezentuje Stowarzyszenie na wystawach. Wspaniały organizator życia towarzyskiego w Warsztatach, bardzo pracowity i chętny do pomocy. "Prawa ręka" terapeuty.

Łukasz

Uczestnik pracowni witrażowej. Uwielbia malować na szkle. Swoje prace chętnie ofiarowuje znajomym. Uważa, że obrazów nie warto gromadzić, trzeba je pokazywać. Mają cieszyć oczy zaprzyjaźnionych osób. Łukasz to dusza towarzystwa i osoba o wspaniałym poczuciu humoru.

Piotr

Uczestnik pracowni. Jego pasją są witraże i hodowla ptaków ozdobnych. Witrażownictwo pochłania go bezgranicznie. W swoim mieszkaniu urządził profesjonalnie wyposażoną pracownię, w której po powrocie z WTZ-ów kontynuuję pracę twórczą. Eksperymentuje z własnymi projektami. Jego prace cieszą się dużym uznaniem. Ma zmysł artystyczny i cierpliwość niezbędną przy trudnej obróbce szkła. Wykonuje szklane mozaiki, płaskie i przestrzenne zawieszki oraz lustra. Piotr jest duszą towarzystwa, ciekawy swiata, pozytywnie nastawiony do nowych wyzwań. Spod jego dłoni wyrosło m.in. całe połacie niezapominajek i tulipanów, lampa kwiatowa oraz lustra w mozaikowych ramkach. Prezentuje swoje prace na wystawach.

Adam

Uczestnik pracowni, zajmuje się głównie rzemiosłem artystycznym, w wolnych chwilach często rysuje. Jego prace cechuje wysoka jakość estetyczna. Jest bardzo samodzielnym i sprawnym witrażystą. Radzi sobie nawet z bardzo skomplikowanymi projektami - pierwsza lampa witrażowa, jaka powstała w naszej pracowni, wyszła spod jego rąk. Zdolny manualnie - o Adamie można powiedzieć, że we wszystkim, czego się tknął, po krótkim czasie osiągnie wysoki poziom techniczny i artystyczny. Tworzy zawieszki, obrazy witrażowe, wazony, lustra, lampiony, lampy, a ostatnio również nawet biżuterię. Adam jest pogodny i odpowiedzialny, bardzo pracowity.

Sylwia

Uczestniczka pracowni witrażowej od 2011 roku. Niezwykle uzdolniona manualnie. Wykonuje piękne ażurowe hafty richelieu oraz zdobienia w technice "decoupage". Z coraz większym zainteresowaniem śledzi poczynania kolegów-witrażystów. Z pewnością już niedługo spod jej rąk wyjdą równie misterne, co weneckie koronki, witrażowe cudeńka.

Czytany 8481 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 listopad 2016 12:10
Więcej w tej kategorii: « Galeria Pracowni Witrażu
Zaloguj się, by skomentować

Picassa WTZ

Zobacz galerię WTZ na Picassa

On-line

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.