Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
                                      

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

środa, 13 maj 2020 08:31

Bajki, bajki - kolejny etap projektu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Ruszył III etap Aktorów i Liderów...

Mimo trudnych warunków i zaskakującej rzeczywistości w wyniku krążącego po całym świecie wirusa – od kwietnia 2020r. w Środowiskowym Domu Samopomocy przy PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim ruszył kolejny rok projektu „Aktorzy i liderzy – nowy wymiar samodzielności” finansowany przez PFRON.  Dramatyczna sytuacja rozdzielenia z podopiecznymi zrodziła potrzebę  jak najszybszego wypracowania koncepcji kontynuacji projektu w odmienny  sposób niż do tej pory. Zmobilizowało to  kadrę naszej placówki do intensywnej pracy nad narzędziami zdalnej komunikacji, co nie było łatwe.

Ostatecznie spotykaliśmy się z częścią osób on-line, z częścią poprzez materiały video i audio nagrane na płytach.  Tym razem głównym tematem naszych rozmów stała się bajka w różnych odsłonach. W okresie zamknięcia w domach podopieczni mogli posłuchać bajek czytanych przez kadrę projektu, poznać kluczowe, bajkowe znaki migowe, rozważyć refleksje psychologa. Nasz rehabilitant proponował gimnastykę domową. Jakie to były bajki? H..Ch. Andersen, Świniopas, H..Ch. Andersen, Pasterka i kominiarczyk. L.Kołakowski, Opowieść o wielkim wstydzie L. Kołakowski, O sławnym człowieku. Po powrocie do ośrodka uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach bajarek: Agaty Półtorak i Groszka Stanilewicz a zaraz potem w warsztatach lalkarskich Doroty Bielskiej. Byliśmy też w Muzeum Miasta Gdańsk: w Domu Uphagena, w Ratuszu, w Dworze Artusa.  Przeżyć i emocji było całkiem sporo, a to wszystko po to, aby przygotować się do stworzenia własnej opowieści. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć!

Czytany 1228 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2020 12:19
Zaloguj się, by skomentować

Zaloguj się

On-line

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.