W Środowiskowym Domu Samopomocy realizowany jest kolejny projekt refundowany ze środków PFRON, w latach 2021 - 2024: "Pokonujemy bariery przez muzykę i ruch". Więcej informacji na temat zajęć i wyjść w ramach programu, włącznie z reportażem fotograficznym, możecie Państwo zobaczyć w aktualnościach.

 

Zapisz

Zapisz

środa, 19 październik 2016 13:40

Rehabilitacja poprzez dramę IV 2016 - III 2017

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od kwietnia 2016 zaczęła się kolejna edycja projektu „Rehabilitacja poprzez dramę” dofinansowanego ze środków PFRON,  która będzie trwała do 31 marca 2017 r.

Do udziału w projekcie będą rekrutowane osoby spośród uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, powyżej 18 roku życia, zamieszkałe na terenie Powiatu Gdańskiego z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi – 28 osób.
Zajęcia będą odbywały się w dwóch formach:
- grupowe zajęcia z dramy,
- grupowe zajęcia z psychologiem.

Celem projektu  jest: poprawa funkcjonowania psychofizycznego osób niepełnosprawnych poprzez kompleksową rehabilitację (indywidualne zajęcia z rehabilitantem, logopedą, psychologiem, pedagogiem oraz treningi samodzielnego funkcjonowania), usprawnienie zaburzonych funkcji percepcyjno-motorycznych, utrwalenie posiadanych umiejętności oraz dążenie do jak największej samodzielności beneficjentów.

Zgodnie z harmonogramem od maja 2016 realizowane są zajęcia z dramy i  psychologiem, odbywające  się we wtorki, środki piątki w małych grupach, które maja na celu podniesienie umiejętności efektywnej komunikacji, empatii  wśród uczestników jak również dają możliwość wyrażenia siebie, własnych uczuć, myśli, doświadczeń.

Efektem zajęć dramowych będzie przedstawienie, w którym główną rolę odegrają nasi podopieczni. Dzięki byciu w rolach innych osób, nasi uczestnicy mogą wykorzystywać swoje ciało do ukazania charakteru ruchu innych postaci (pomaga to w świadomości własnego ciała), wzbogacenie gestów, mimiki, mowy ciała, wyczuwaniu przestrzeni i jej wykorzystaniu, jak również pomaga przeżywać różne sytuacje, w których wzrasta świadomość samych siebie, innych ludzi oraz świata, w którym żyjemy.
Premiera nowego spektaklu odbędzie się w marcu 2017 r.

W latach ubiegłych przygotowaliśmy przedstawienia:

- Projekt Człowiek

- Krótki Spektakl o Miłości

- Trzej Kosmonauci

 

 

 Zadanie współfinansowane ze środków PFRON.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytany 4486 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 październik 2017 13:45
Zaloguj się, by skomentować