Nasz aktualny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
                                      

Regulamin Sekcji Rady Rodziców

w zakładce: O NAS -> INFORMACJE

 

Zapisz

Zapisz

niedziela, 02 grudzień 2012 00:14

Pracownia gospodarczo-porządkowa

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Pracownia gospodarczo-porządkowa.

W naszych Warsztatach odpowiedzialna jest za utrzymywanie czystości na terenie ośrodka, wykonywanie niewielkich czynności naprawczych, załatwianie bieżących zakupów oraz opiekę nad terenami zielonymi wokół placówki.

Uczestnicy pracowni dzięki zróżnicowanym zajęciom poznają zasady obsługi podstawowych urządzeń gospodarczych, uczą się posługiwania różnymi narzędziami, przyborami i materiałami. Odpowiedzialni są za porządek i czystość na terenie placówki oraz wokół niej, w trakcie zajęć oprócz, mycie i zamiatanie podłóg, wycieranie kurzu, odkurzanie, dbanie o czystość sanitariatów, wynoszenie śmieci, uczą się zasad bezpieczeństwa i wyrabiają nawyk utrzymywania czystości nie tylko w miejscu pracy, ale i w domu.

Uczestnicy wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu dbając o teren zielony, zaczynali od sadzenia kwiatów i krzewów a teraz odpowiedzialni są utrzymanie „naszego ogrodu” w estetycznym i nienagannym wyglądzie, do ich zadań należy pielenie, podlewanie, koszenie trawy oraz zabezpieczenie roślin przed zimą.

 Pracownia gospodarczo-porządkowa jest również odpowiedzialna za załatwianie bieżących sprawunków tj. zakupy dla innych pracowni, wysyłanie i odbieranie listów. Uczestnicy są uczeni prawidłowych zachowań w kontaktach międzyludzkich, poprawnego komunikowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego i celowego poruszania się po mieście i korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

W wolnych chwilach uczestnicy pracowni gospodarczo-porządkowej wykonują kartki okolicznościowe, drzewka szczęścia i w miarę możliwości służą pomocą pozostałym uczestnikom Warsztatów.

Te codzienne czynności na pozór wydają się proste i oczywiste, ale dla naszych uczestników poczucie odpowiedzialności i przydatności jest szczególnie ważne i potrzebne w trakcie procesu terapeutycznego.

Uczestnicy

Jarosław

Jedyny mężczyzna w naszej pracowni, zawsze służy pomocą koleżankom i stara się wyręczać je z najcięższych zadań. Uwielbia przebywanie na świeżym powietrzu i prace w ogrodzie, z wielkim zaangażowaniem śledzi zmiany w kwiatowych rabatkach. Jarek uwielbia przeglądać książki, zwłaszcza z miejsc, w których już był, i opowiadać na ich temat przeróżne historyjki.

Ewelina

Uczestniczka warsztatów od niedawna, Ewelina jest bardzo pogodną, otwartą na innych osobą. Chętnie pomagająca i sama szukająca sobie zajęcia. Jest bardzo obowiązkowa i staranna, a przy tym uśmiech nie znika jej z twarzy. Ewelina doskonale odnajduje się w grupie i chętnie pomaga innym, jest bardzo koleżeńska i szczera.

Ewa

Największa gaduła pracowni gospodarczo-porządkowej, uwielbia być w towarzystwie i móc służyć komuś pomocą. Ewa chętnie wykonuje prace porządkowe, ale największą przyjemność ma z obcowania z innymi ludźmi, a po zajęciach najchętniej rysuje lub oddaje się długim rozmowom na wszystkie tematy.

Marlena

Uczestniczka pracowni od początku istnienia WTZ, chętnie wykonuje polecenia i pomaga innym, nigdy się nie smuci, a zawsze uśmiecha. Marlena jest bardzo pogodną osobą, która oprócz pomagania innym lubi spoglądać za okno, niezależnie od pory roku i patrzeć na zmiany zachodzące w krajobrazie.

Barbara

Uczestniczka pracowni godpodarczo-porzadkowej od niedawna, poprzednio była w kuchni dydaktycznej. Basia jest bardzo otwarta na innych i optymistycznie nastawiona do każdego, nie boi się zmian i chętnie podejmuje nowe wyzwania. Powiedzieć o Basi że jest duszą towarzystwa to za mało, gdy jest w towarzystwie -nie ma mowy o nudzie i smutku.

Czytany 9279 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 02 grudzień 2012 00:30
Więcej w tej kategorii: Uczestnicy pracowni »
Zaloguj się, by skomentować

Picassa WTZ

Zobacz galerię WTZ na Picassa

Zaloguj się

Nasi przyjaciele

Nasi przyjaciele

Pruszcz Gdański

CKiS 

Entera Studio WWW

On-line

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.