W Środowiskowym Domu Samopomocy realizowany jest kolejny projekt refundowany ze środków PFRON, w latach 2021 - 2024: "Pokonujemy bariery przez muzykę i ruch". Więcej informacji na temat zajęć i wyjść w ramach programu, włącznie z reportażem fotograficznym, możecie Państwo zobaczyć w aktualnościach.

 

Zapisz

Zapisz

sobota, 01 grudzień 2012 23:03

Pracownia witrażowa

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Fascynująca gra światła i koloru.

Niemal baśniowa kolorystyka szkła oprawionego w srebrzyste cynowe ramy, za każdym razem inna: o poranku, w południe, o zachodzie słońca. W pochmurny dzień witraże czekają przyczajone. W blasku słońca ożywają, zmieniając się wraz z intensywnością oświetlenia. Od wieków kuszą w kościołach wrażliwe na ich piękno dusze, ofiarowując ascetycznym ścianom świątyni całą paletę mieniących się barw. Doceniane przez bogatych mieszczan, kupców, szlachtę, ukazywały świetność rodu lub sławiły cnoty i zalety ich fundatorów.
Z biegiem czasu dotarły i "pod strzechy", stając się bardziej dostępnymi nie tylko dla tych, którzy je podziwiają, ale też i dla tych, którzy mają odwagę spróbować swych sił w tej niezwykłej sztuce jaką jest witrażownictwo. I tak na początku XXI wieku miłośnicy witraży coraz częściej stają się ich twórcami.
A oto i nasza opowieść o witrażach...

Czytany 11847 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 listopad 2016 13:23
Więcej w tej kategorii: « Pracownia rękodzieła
Zaloguj się, by skomentować

Picassa WTZ

Zobacz galerię WTZ na Picassa

On-line

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.